Konwektory gazowe

Konwektory gazowe są idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń mieszkalnych bądź użyteczności publicznej, w których na etapie budowlanym pominięto rozprowadzenie przewodów centralnego ogrzewania, instalację grzejników konwekcyjnych bądź nieopłacalne jest ogrzewanie energią elektryczną.

Konwektory gazowe z serii KING są doskonałą alternatywą dla konwencjonalnego ogrzewania. Urządzenie może być zasilane gazem ziemnym lub płynnym.

Proce spalania odbywa się w żeliwnej, hermetycznej komorze a produkty spalania odprowadzane są na zewnątrz ogrzewanego pomieszczenia. Powietrze niezbędne do prawidłowego przebiegu spalania pobierane jest z zewnątrz pomieszczenia za pomocą rury współosiowej z odprowadzeniem spalin.

Do jakiego typu pomieszczeń nadają się konwektory gazowe?

Urządzenia serii KING zalicza się do urządzeń typu C co oznacza, że mogą być one instalowane w każdym pomieszczeniu, m.in. w mieszkaniach, łazienkach, biurach oraz w pomieszczeniach bez dodatkowej wentylacji.

Obudowa ogrzewacza wyróżnia się funkcjonalną i estetyczną linią o zaokrąglonych kształtach. I dostępna jest w dwóch kolorach: białym i kremowym. Dzięki temu pasuje do każdego rodzaju wnętrza - od nowoczesnego po rustykalny.Spalanie gazu a bezpieczeństwo.

Ogrzewacz KING jest całkowicie bezpieczny. Proces spalania zachodzi w hermetycznie zamkniętym, żeliwnym wymienniku ciepła, a obecność płomienia jest kontrolowana przez termoparę lub elektrodę jonizacyjną. W przypadku zaniku płomienia następuje natychmiastowe odcięcie dopływy gazu.

Użytkowanie konwektorów gazowych KING umożliwia osiągnięcie oszczędności rzędu 30-40% w porównaniu z tradycyjnymi systemami ogrzewczymi. Dzieje się tak dlatego ponieważ żądana temperatura osiągana jest w bardzo krótkim czasie a bezpośrednie doprowadzenie paliwa do spalania pozwala uniknąć przesyłowych strat ciepła.

Łatwy montaż i użytkowanie.

Każdy zamontowany grzejnik jest niezależny od pozostałych, co pozwala na motaż w osobnych pomieszczeniach i wygodne programowanie każdego z osobna.

Montaż jest szybki i nieskomplikowany a polega na przykręceniu urządzenia do ściany przy pomocy 4 śrub, po uprzednim wycięciu otworu na przewód współosiowy, spalinowo-powietrzny oraz wykonaniu podłączenia instalacji gazowej.Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego, gdzie znajdą Państwo zarówno konwektory gazowe KING jak i niezbędnie do ich montażu akcesoria.