Promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni wykazują najmniejszą bezwładność cieplną spośród wszystkich systemów grzewczych.

Ciepło na żądanie

Przyjemne ciepło pochodzące od rozgrzanego źródła odczuwalne jest już po krótkiej chwili od włączenia urządzenia. Promieniowanie w paśmie podczerwonym wytwarzane przez promiennik rurowy przetwarzane jest na energie cieplną dopiero po dotarciu do ciała człowieka powodując podwyższenie komfortu cieplnego względem temperatury powietrza.

Powietrze ogrzewane jest wtórnie na drodze konwekcji wytwarzanego przez nagrzane elementy budynku (posadzka, ściany, blaty itp.). Ogrzewanie w ten sposób umożliwia osiągniecie (w szczególnych przypadkach) ujemnego gradientu temperatury.

Charakterystyczną cechą ogrzewania promiennikowego jest fakt, iż taki sposób ogrzewania nie wywołuje ruchów powietrza i nie wpływa przez to ujemnie na jego czystość.

Promienniki jako jedyny sposób ogrzewania umożliwiają wyznaczenie strefy grzewczej obiektu, w której utrzymywane są wymagane parametry komfortu cieplnego bez konieczności wznoszenia przegród budowlanych.

Budowa i zasada działania

Ogrzewanie za pomocą rurowych promienników podczerwieni umożliwia znaczną redukcję kosztów eksploatacyjnych instalacji grzewczej. Znajdują one zastosowanie w ogrzewaniu obiektów, w szczególności, wielkokubaturowych tj.: halach produkcyjnych i magazynowych, hangarach, obiektach sportowych, w hodowli zwierząt itp.

PALNIK - współpracuje z wentylatorem wytwarzającym podciśnienie w komorze spalania. W palniku zostaje przygotowana mieszanka gazowo-powietrzna, która zostaje spalona na końcówce spalającej. Obecność płomienia jest kontrolowana przez elektrodę jonizacyjną, współpracującą z elektroniczną centralą sterującą pracą palnika. W przypadku jego wygaśnięcia, podwójny elektrozawór natychmiast odcina dopływ gazu.

WENTYLATOR SPALINOWY - posiada chłodzony silnik jednofazowy klasy H z samosmarującymi łożyskami C3. Zasilanie 230 V 50 Hz, IP 44, 50/100W. Korpus wentylatora jest ze specjalnego stopu aluminium co gwarantuje trwałość oraz dużą szczelność komory wirnika.

EMITER GRZEWCZY - to przez niego przepływają gorące spaliny rozgrzewając jego powierzchnię do 450 °C. Rozgrzana powierzchnia rury emituje energię cieplną na drodze promieniowania, ogrzewając osoby i przedmioty znajdujące się w zasięgu działania promieni podczerwonych.Emiter wykonany jest ze stali aluminizowanej pokrytej specjalnym silikonowym lakierem temperaturowym. W modelach o mocy 45 kW komora spalania, czyli początkowy odcinek emitera, wykonany jest ze stali nierdzewnej o zwiększonej odporności na wysokie temperatury.

EKRAN - odbija promieniowanie. Wykonany jest ze stali nierdzewnej. Posiada bardzo dobry współczynnik odbicia promieniowania i jego zadaniem jest ukierunkować strumień promieniowania w dół. Zagięty pod odpowiednim, tworzy pod promiennikiem stożek promieniowania o kącie ok. 60°.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego, gdzie znajdą Państwo zarówno promienniki jak i niezbędnie do ich montażu akcesoria.