Nagrzewnice gazowe

System ogrzewania nadmuchowego, bo z takim właśnie mamy do czynienia w przypadku nagrzewnic gazowych, w przeciwieństwie do zasilanych wodą systemów ogrzewania centralnego cechuje:

 • mała bezwładność systemu grzewczego
 • bezpośrednie wytwarzanie ciepła
 • brak start przesyłu energii.
 • W naszej ofercie proponujemy Państwu zapoznanie się z nagrzewnicami EOLO firmy Systema, będącej niekwestionowanym leaderem w promiennikowych i nadmuchowych systemach ogrzewania.

  Jak działa nagrzewnica gazowa?

  Pobierane z zewnątrz powietrze wykorzystywane jest w procesie spalania paliwa (gaz lub olej opałowy).

  Proces spalania zachodzi w zamkniętej komorze a produkty spalania odprowadzane są przewodem spalinowym do środowiska zewnętrznego, uniemożliwiając tym samym przedostawanie się produktów spalania do ogrzewanego pomieszczenia.

  Nagrzewnice można instalować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz ogrzewanego pomieszczenia. W obu przypadkach przy ich montażu należy kierować się wytycznymi podanymi przez producenta.

  Dla jakiego typu pomieszczeń przeznaczone są nagrzewnice EOLO?

  EOLO stosowane są z powodzeniem w halach, kościołach, szklarniach, laboratoriach, obiektach sportowych, warsztatach samochodowych itp.

  W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych nie ma konieczności budowy bądź adaptacji pomieszczenia na kotłownię bądź węzeł cieplny. Stosując nagrzewnice EOLO można, przy minimalnych kosztach inwestycyjnych uzyskać niskie koszty eksploatacyjne. Utrzymanie tych kosztów na poziomie minimalnym jest możliwe dzięki temu, iż nagrzewnica EOLO jest urządzeniem samowystarczalnym , wyposażona w komorę spalania wytwarzającą bezpośrednio ciepło w pomieszczeniu, gdzie jest zainstalowana, minimalizując tym samym straty ciepła.

  Przykładowe zastosowanie nagrzewnic EOLO: